Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

UKS NIWA - SIATKÓWKA

UKS NIWA Niwiska 2017/2018


Zespół:
Od lewej: Agnieszka Wilk-Sybicka-trener, 11 Katarzyna Wilk-skrzydłowa, 8 Izabela Jeł-skrzydłowa, 9 Wiktoria Haracz-środkowa, 5 Emilia Ofiara-skrzydłowa kpt., 14 Wioleta Gancarczyk-środkowa, 12 Wiktoria Opalińska-rozgrywająca, 10 Natalia Tylutka-przyjmująca, 1 Monika Początek-skrzydłowa, 2 Weronika Piechota-libero, 3 Oliwia Zielińska-libero, 7 Weronika Mierzejowska-przyjmujaca, 4 Kinga Mycek-skrzydłowa, 6 Faustyna Wojdyło-przyjmująca.

2018-05-17

Historyczny sukces siatkarek z SP w Niwiskach na szczeblu wojewódzkim
11.05.2018r. w Mielcu rozegrano finał B w Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły. Trzy drużyny, które w półfinałach wojewódzkich zajęły drugie miejsce oraz mistrz z zeszłego roku. Drużyną uprzywilejowaną był zespół z SP nr 7 w Mielcu, gospodarz zawodów. Pozostałymi drużynami były: drużyna ze SP z Niwisk, z SP Łęki Strzyżowskie oraz z SP z Leżajska. Zespoły rywalizowały „każdy z każdym”. Tylko jeden zespół mógł awansować do ścisłego finału, który zaplanowano na 14.05.2018 w Nowej Dębie. W pierwszym meczu Niwiska wygrały z zespołem z Łęk Strzyżowskich 2:0 25:13 25:22, w drugim spotkaniu uległy zwycięscy całego turnieju SP z Mielca 0:2 20:25 7:25. Ostatni mecz drużyna z Niwisk wygrała z SP z Leżajska 2:0 25:17 26:24.
To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę setki szkół na podkarpaciu . Nasze zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, otrzymały gratulacje i pochwały ze strony organizatora. Pierwszy set, który przegrały niwiszczanki z SP w Mielcu zdecydował o wyniku meczu. Zabrakło szczęścia i opanowania emocji podczas rywalizacji w ważnych momentach. Mielczanki choć wygrały 25:20 musiały wywalczyć sobie każdy punkt, a o wygranej zdecydowały nieobronione piłki pod linię końcową, kiwnięcia przeciwnika.
W zespole pierwszej czwórki zagrały: Weronika Piechota kpt., Weronika Mierzejowska, Klaudia Czereba, Zofia Bryk i rez. Milena Kusak. Drugą czwórką zagrały: Dominika Cudecka, Paulina Strychalska, Martyna Haracz, Andżelika Zuba i rez. Zofia Zasowska.
Weronika Mierzejowska i Weronika Piechota to najmłodsze zawodniczki zespołu UKS Niwa Niwiska, które przeniosły swoje dwuletnie ligowe doświadczenie na mini siatkówkę. To one tworzyły główne ogniwo zespołu z SP w Niwiskach. Brawo dla wszystkich dziewcząt, które dzielnie walczyły od pierwszych rozgrywek powiatowych, przez rejony, półfinały i docierając do finału wojewódzkiego- barażu uplasowały się na II miejscu, a ostatecznie na V miejscu w klasyfikacji końcowej.
Brawo dziewczęta!!! Dziękuję!!!

2018-05-15

III Turniej o Puchar Młodych Siatkarek w Siedlance
11.04.2018r. odbyły się kolejne rozgrywki dziewcząt z rocznika 2004 i młodsze, które biorą udział w systematycznych treningach z piłki siatkowej od września 2017r. W tej edycji do rywalizacji przystąpiło 22 uczennice ze szkół podstawowych z Niwisk, Siedlanki, Trześni i jedna z Kolbuszowej. Uroczystego losowania kolejności meczy dokonała zaproszona na turniej Pani Dyrektor SP w Siedlance Krystyna Piątkowska. Tuż przed pierwszym gwizdkiem życzyła dziewczętom powodzenia w rywalizacji oraz bezpiecznego jej przebiegu.
Ponownie zwyciężyły dziewczęta z SP w Trześni: Kinga Mycek, Oliwia Zielińska oraz Maria Łyżeń. Na drugim miejscu podium znalazły się: Weronika Piechota i Weronika Mierzejowska z SP w Niwiskach z Magdaleną Szlachetko z SP z Trześni. Trzecie miejsce zdobył zespół z SP w Siedlance: Kornelia Róg, Julia Jaskot z SP w Siedlance oraz Zofia Kuca z SP w Trześni. Z miesiąca na miesiąc widać podczas wspólnych rozgrywek jak podnoszą się umiejętności młodych siatkarek i jak integrują się dziewczęta, które już od września będą tworzyć nowy zespół Niwy Niwiska w kategorii młodziczek.
Ostatni IV turniej planowany jest w czerwcu, który zwieńczy dziesięcio miesięczny proces treningowy grupy dziewcząt, które w większości pracowały nad umiejętnościami technicznymi począwszy od nauczania podstawowych elementów do rozumienia gry z założeniami taktycznymi.

2018-05-02

Kolejny sukces młodych uczennic- siatkarek SP z Niwisk
25.04.2018r. w Nowej Dębie rozegrano kolejny szczebel w Igrzyskach Dzieci, półfinały wojewódzkie. Na tym etapie do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły: liderzy i wiceliderzy dwóch rejonów. Jednym ze zwycięskich zespołów to drużyna z SP w Niwiskach. Dziewczęta rozegrały dwa mecze z zaliczeniem trzeciego z poprzedniego turnieju. W pierwszym meczu pokonały zespół ze Szkoły Podstawowej z Zaleszan 2:1 25:18 17:25 15:8, a w drugim uległy liderowi z I rejonu SP nr 2 z Nowej Dęby 0:2 15:25 25:21. Tym samym zakończyły mecz na drugim miejscu i będą kontynuować rozgrywki w finałach wojewódzkich. To szczególne osiągnięcie młodego zespołu znaleźć się w grupie najlepszych na podkarpaciu gdzie rywalizacja wśród dziewcząt stoi na wysokim poziomie. W zespole pierwszej czwórki zagrały: Weronika Piechota kpt., Weronika Mierzejowska, Klaudia Czereba, Dominka Cudecka i rez. Milena Kusak. Drugą czwórką zagrały: Zofia Bryk, Paulina Strychalska, Martyna Haracz, Andżelika Zuba i rez. Zofia Zasowska.

2018-05-02

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Niwiskach na zawodach szkolnych wyższego szczebla
Drużyna dziewcząt z SP w Niwiskach 16.04.2018r. rozegrała turniej w mini piłce siatkowej, wynikający z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego, który odbył się w Sędziszowie Małopolskim. Były to rozgrywki - Igrzyska Dzieci rangi rejonowej , w których wzięło udział cztery zespoły z rejonu II podkarpacia. Mistrzynie czterech powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, kolbuszowskiego, dębickiego i mieleckiego zagrały systemem ”każdy z każdym”. Uczennice ze Szkoły Podstawowej z Niwisk rozegrały trzy mecze i wszystkie zakończyły zwycięstwem. W rozgrywkach mogły grać dziewczęta z rocznika 2005 i młodsze, tj. klasa szósta i młodsze.
Wyniki:
SP Niwiska – SP nr 2 Sędziszów Młp. 2:1 25:2 16:25 15:2
SP Niwiska – SP nr 2 Dębica 2:0 25:9 26:24
SP Niwiska- SP nr 3 Mielec 2:0 25:14 25:18
Zespół z Niwisk wyszedł z I miejsca do rozgrywek wyższego szczebla tj. półfinałów wojewódzkich.
Dziewczęta zagrały bardzo dobre zawody. Szczególnie wyróżniającymi się zawodniczkami były: Weronika Piechota- kapitan zespołu, Weronika Mierzejowska oraz Dominika Cudecka.
Zasady w mini siatkówce różnią się od gry właściwej. Gra toczy się na boisku o wymiarach 7m x 7m. Do meczu przystępują dwie czwórki zawodniczek, które rozgrywają po jednym secie do 25 pkt. z jedną rezerwową i nie można dokonywać mieszania czwórek. Dopiero w przypadku gdy wynik jest 1:1 gra się seta do 15 pkt. i można utworzyć mieszany zespół.
W zespole z Niwisk w pierwszej czwórce zagrały: Weronika Piechota, Weronika Mierzejowska, Klaudia Czereba, Zofia Bryk i rez. Milena Kusak. W zespole drugim zagrały: Dominika Cudecka, Paulina Strychalska, Martyna Haracz, Andżelika Zuba i rez. Zofia Zasowska.

2018-03-26

Szkolne rozgrywki rejonowe w Dębicy
20.03.2018r. siatkarki z Gimnazjum Publicznego w Niwiskach rozegrały turniej na szczeblu rejonowym ¼ finału wojewódzkiego na hali sportowej w Dębicy. Drużyna z Niwisk reprezentowała powiat Kolbuszowski i zaprezentowała się bardzo dobrze. Ostatecznie dziewczęta zajęły II miejsce i tym samym drugi rok z rzędu zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego. Nasze siatkarki rozegrały trzy wymagające spotkania i dwa zakończyły zwycięstwem. W pierwszym meczu przegrały z drużyną gospodarzy, zwycięzcą powiatu Dębickiego SP3 Dębica, w dwóch setach 10:25 16:25. W drugim meczu siatkarki GP Niwiska zagrały mecz z SP 2 Sędziszów Małopolski i wygrały 2:1 25:16 18:25 15:7, a w trzecim meczu pokonały zwyciężczynie powiatu Mieleckiego z SP 7 Mielec 2:0 25:19 25:21.
To dla nas ogromny sukces i zaszczyt rywalizować w ścisłej czołówce zespołów szkolnych z podkarpacia.
W turnieju zagrały od lewej: Wiktoria Opalińska rozgrywająca, Monika Początek przyjmująca, Faustyna Wojdyło przyjmująca, Izabela Jeł atakująca kpt.,Wiktoria Haracz środkowa, Natalia Tylutka libero, Anna Mazur przyjmująca (uczennica SP Niwiska) oraz Katarzyna Wilk atakująca. W turnieju nie wzięła udziału Wioleta Gancarczyk z powodu choroby.
Trener i nauczyciel GP i SP Agnieszka Wilk-Sybicka

2018-03-26

Rewanże w Dębicy
17.03.2018r. Niwa po tygodniowej przerwie ponownie spotkała się z dwoma dębickimi zespołami. Pierwszy mecz Niwa pokonała KS Wisłokę Dębica 2:0 (25:13 25:19). W drugim spotkaniu Niwa uległa drużynie Kępy 0:2 (16:25 10:25). Kontuzja stopy zawodniczki rozgrywającej Niwy miała duży wpływ na dokładność rozegrania. Zespół podczas tego dnia zagrał najsłabszy mecz tego sezonu z drużyną Kępy. Był to mecz błędów i problemów z przyjęciem zagrywki. Ostatecznie bilans tego dnia to 1:1.
W tym dniu zakończył się sezon rozgrywkowy drużyny Niwy Niwiska. Pozostały rozgrywki szkole na szczeblu rejonowym i przygotowania pod kątem sezonu 2018/2019.
W rozgrywkach brało udział 14 zawodniczek Niwy. Sezon był trudny ponieważ dziewczęta wystartowały jako najmłodsze kadetki, a po drugiej stronie siatki zawsze miały starsze przeciwniczki, ale mimo to pokazały, że potrafią bez kompleksów walczyć i nie boją się zawodniczek z ośrodków z długimi tradycjami. Pierwszy sezon rozgrywkowy Niwa zapoczątkowała w 2014/2015. Zakończyliśmy czwarty sezon drużyny Niwy.

2018-03-21

Mini PS w Kopicach
Młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Niwiskach 19.03.2018r. wzięły udział w rozgrywkach na szczeblu powiatowym w Kopciach. W turnieju wzięło udział pięć zespołów(mistrzów gmin) z powiatu Kolbuszowskiego. Uczennice z Niwisk zajęły w turnieju I miejsce i będą reprezentowały powiat na zawodach rejonowych województwa podkarpackiego.
Wyniki: Igrzyska Dzieci 19.03.2018
Dziewczęta
I Widełka – Krzątka 1:2 (20:6, 18:20, 9:15)
I Krzątka – Kopcie 0:2 (18:20, 16:20)
II Niwiska – Trzęsówka 2:0 (20:4, 22:20)
I Kopcie – Widełka 1:2 (5:20, 20:8, 15:17)
3-4 miejsce
Widełka – Trzęsówka 1:2 (20:11, 13:20, 11:15)
Finał:
Kopcie – Niwiska 0:2 (4:20, 16:20)
Klasyfikacja końcowa ID:
I. SP w Niwiskach.
II. SP w Kopciach.
III. SP w Trzęsówce.
IV. SP w Widełce.
V. SP w Krzątce.
Od lewej: Weronika Mierzejowska, Weronika Piechota, Klaudia Czereba, Dominika Cudecka, Paulina Strychalska, Martyna Haracz, Milena Kusak, Andżelika Zuba, Zofia Bryk, Zofia Zasowska, Gabriela Mucha, trener-nauczyciel Agnieszka Wilk-Sybicka

2018-03-20

Tarnobrzeg gospodarzem turnieju
10.03.2018r. rozegrano turniej w Tarnobrzegu. Niwa zagrała dwa mecze z drużyną Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa oraz z KS Wisłoką Dębica.
Pierwszy mecz Niwa przegrała w 0:2 (25:20 25:23) po wyrównanej grze, natomiast w drugim meczu z Wisłoką, Niwa wygrała 2:0 (25:21 25:8). Zespół zagrał bardzo dobry turniej i wyjechał z jednym zwycięstwem z rozgrywek ligowych.
W meczu wystąpiły: Izabela Jeł, Katarzyna Wilk, Wiktoria Opalińska, Wiktoria Haracz, Emilia Ofiara, Wioleta Gancarczyk, kinga Mycek, Oliwia Zielińska.

2018-03-05

Zespół siatkarek GP na zawodach szczebla powiatowego w Cmolasie
5.03.2018r. szkolny zespół dziewcząt z Niwisk wziął udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na hali sportowej w Cmolasie. Do rozgrywek zgłosiło się 5 zespołów: z Majdanu Królewskiego, Cmolasu, Widełki , Wilczej Woli i Niwisk. Utworzono 2 grupy. Niwiska wylosowały grupę II składającą się z dwóch drużyn. Dziewczęta z Niwisk zagrały w grupie z zespołem z Wilczej Woli, z którym wygrały 2:0 (25:10 25:9). W finale wygrały z zespołem z Widełki 2:0 (25:7 25:9) tym samym zdobywając I miejsce w całym turnieju.
W skład zespołu weszły uczennice z GP w Niwiskach: Izabela Jeł, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk, Wiktoria Haracz, Katarzyna Wilk, Faustyna Wojdyło, Monika Początek, Natalia Tylutka, oraz Anna Mazur uczennica SP Niwiska.

2018-03-03

Turniej w Niwiskach
3.03.2018r. odbył się turniej kadetek na hali sportowej w Niwiskach. Przyjechały zespoły: UKS 15 Przemyśl, MUKS Olimp Czudec, KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg.
Niwa pierwszy mecz zagrała z kadetkami z Przemyśla i przegrała 0:2 ( 25:16 26:24). Drugi set był szczególnie zacięty już od stanu 8:8 gdy zawodniczki Niwy dogoniły zespół gości od 4:8. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana i to Niwa w końcówce miała piłkę setową, ale nie zdołała utrzymać przewagi i zakończyła mecz jako pokonana. Zespół Niwy choć przegrał, zaprezentował się bardzo dobrze przed licznie zgromadzonymi, własnymi kibicami. Zawodniczki Niwy zagrały również mecz z drużyną z Czudca. W tym spotkaniu również przeciwnik okazał się skuteczniejszy i nasze dziewczyny przegrały wynikiem 0:2 (25:21 25:23). Tutaj również nie obyło się bez emocji, wyrównane spotkanie od pierwszego gwizdka. Niwa niesiona dopingiem kibiców choć przegrała pokazała zainteresowanym, że potrafi stawiać opór najlepszym drużynom z podkarpacia.
Czasami bywa tak, że wygrywa się, ale zwycięstwo nie cieszy tak bardzo, ponieważ poziom meczu i przeciwnik nie stawia dużych wymagań. Są też mecze, które mimo przegranej pokazują faktyczne umiejętności i hart ducha zespołu podczas zaciętej rywalizacji i uzmysławiają zespołowi jak mało zabrakło by cieszyć się wygraną. Największa satysfakcja jest jednak wówczas, gdy wygrywa się po zaciętej rywalizacji ….my wiemy jakie to są emocje.

2018-02-23

Niwa w Krośnie
17.II.2018r. zawodniczki Niwy rozegrały kolejkę ligową na hali w Krośnie. W pierwszym meczu spotkały się z drużyną gospodarzy Karpatami Krosno. Pierwszy set zawodniczki Niwy wygrały 21:25, choć przewaga punkowa, którą niwiszczanki sobie wypracowały zaczęła w końcówce seta topnieć. W drugim secie problemy rozpoczęły się od wyniku 8:5 dla Niwy, gdy jedna z przeciwniczek rozpoczęła serię zagrywek utrudniających właściwe przyjęcie do zakończenia akcji. Set ten wygrały Karpaty 25:14. W tie-breaku walka była zacięta, zespoły na zmianę wymieniały się punktowym prowadzeniem, ale set należał do gospodarzy 15:13. Wynik meczu 1:2 ( 25:21 14:25 13:15) dla kadetek z Krosna.
W drugim meczu Niwa zagrała z MUKS Spartą Rzeszów. Choć partia była bardzo wyrównana do 11:11 w pierwszym secie i 22:22 w drugim, to zawodniczkom Niwy nie udało się pokonać Sparty. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 ( 18:25 22:25). W turnieju wzięło udział 14 zawodniczek z Niwy. Na boisku zaprezentowały się E. Ofiara, I. Jeł, W. Haracz, W. Opalińska, W. Gancarczyk, K. Wilk, O. Zielińska oraz K. Mycek.

2018-01-18

Turniej Niwy w Czudcu
13.I. 2018r. Siatkarki Niwy rozegrały dwa mecze ligowe na hali gimnazjum w Czudcu. W pierwszym meczu uległy gospodarzom MUKS Olimp Czudec 0:2 25:27, 9:25. Niwiszczanki w pierwszym secie prowadziły 23:18 i zaczęły się problemy z przyjęciem zagrywki. Próbowały w końcówce powalczyć, ale drużyna gospodarzy nie dała sobie odebrać seta. W drugim dziewczęta psychicznie nie mogły się pozbierać po pierwszym tak trudnym secie i ostatecznie przegrały.
W drugim meczu nie udało się również pokonać zespołu UKS 15 Przemyśl i Niwa ponownie uległa 0:2 6:25, 19:25. W drugim secie dziewczęta nawiązały walkę i próbowały wyrównać na 1:1, ale przeciwnik okazał się zdecydowanie skuteczniejszy.
W meczu zagrały: E. Ofiara, I. Jeł, W. Haracz, W. Opalińska, K. Wilk, W. Gancarczyk, W. Mierzejowska.

2018-01-16

II Turniej o Puchar Młodych Siatkarek w Siedlance
Uczennice z SP w Trześni, z SP w Siedlance oraz z SP w Niwiskach, biorące udział w zajęciach sportowych z piłki siatkowej rozegrały kolejny II turniej pomiędzy sobą 10 stycznia na hali sportowej w Siedlance. Dziewczęta rywalizowały w ośmiu zespołach „każdy z każdym” , łącznie rozegrały 28 meczów. Każdy zespół miał do rozegrania 7 spotkań w określonym czasie. Mecze odbywały się w godzinach popołudniowych od 15tej do 18tej. Pierwsze miejsce zajęła para z Trześni: Oliwia Zielińska, Kinga Mycek, które już po raz drugi zwyciężyły w wewnętrznych rozgrywkach 15 XI, drugie miejsce zdobyła para: Weronika Mierzejowska, Weronika Piechota z Niwisk, a trzecie miejsce para z Siedlanki Julia Jaskot, Kornelia Róg. Nagrodą główną był Puchar Młodych Siatkarek, który jest przechodni i w kolejnym turnieju ponownie będzie nagrodą główną dla zawodniczek. Następne zmagania za dwa miesiące tj. w połowie marca.
Turniej rozpoczęła Pani Wójt Elżbieta Wróbel, która przeprowadziła losowanie pośród zespołów.

2018-01-08

Kadetki Niwy gospodarzem meczu towarzyskiego z zespołem kadetek Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa.
14.XII.2017r. zespół ligowy Niwa Niwiska rozegrał mecz sparingowy z zespołem kadetek Kępy Dębica. Siatkarki Niwy rozegrały mecz pięcio setowy, który był bardzo wyrównany, ale ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3 dla drużyny gości. ( 20:25, 25:20, 25:17, 16:25, 15:8). W meczu tym nie wzięła udział jedna z podstawowych zawodniczek Kasia Wilk, która uczestniczyła w tym dniu w przesłuchaniach w Szkole Muzycznej. Dziewczęta zagrały odważnie, ale dało się zauważyć, że nie była to gra na pełnej koncentracji i mobilizacji. Niemniej jednak mogły zmierzyć się z zespołem, z którym nasza drużyna spotka się jeszcze w rozgrywkach ligowych, więc takie przetarcie z przeciwnikiem wysoko plasowanym w swojej grupie ta kolejne ważne doświadczenie. W tym meczu mogły zaprezentować się zawodniczki rezerwowe, które na zmianę wchodziły na boisko. Pierwsza piątka zespołu, która cały czas grała na boisku to: Emilia Ofiara kpt., Wiktoria Haracz, Iazbela Jeł, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk.
Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin