Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

UKS NIWA - SIATKÓWKA

2017-10-17


Dziewczęta z SP w Trześni biorące udział w treningach siatkarskich przy UKS Niwa Niwiskach
od lewej: Oliwia Zielińska, Anna Mikoda, Margot Łakomy, Kinga Mycek, Martyna Ślączka, Magdalna Szlachetka, Maria Łyżeń, Zofia Kuca.


Dziewczęta z SP w Siedlance biorące udział w treningach siatkarskich przy UKS Niwa Niwiskach
od lewej: Amelia Dziadura, Brygida Plis, Kinga Pieniek, Aleksandra Urban, Kornelia Róg, Julia Jaskot, Izabela Kmiotek, Gabriela Wąsik, Maria Cynar.

Uczennica z SP nr 2 w Kolbuszowej Łucja Chodorowska, biorąca udział w treningach siatkarskich z zespołem UKS Niwa w Niwiskach.

2018-01-08

Młode siatkarki Niwy Niwiska w Nowej Dębie
Młodsze siatkarki Niwy Niwiska 13.XII.2017r. rozegrały mecze sparingowe z zawodniczkami KPS Nowa Dęba. W godzinach popołudniowych w środę, grupa 19 dziewcząt trenujących podczas zajęć pozalekcyjnych z różnych szkół podstawowych, posiadająca różnorodne umiejętności, zmierzyła się z rywalkami doświadczonymi turniejowo z Nowej Dęby. Zespoły rozgrywały mecze pomiędzy sobą według poziomu zaawansowania. Młode siatkarki Niwy zaprezentowały się pozytywnie. Dziewczęta starsze spośród młodej Niwy( kl.VI-VII) rozegrały pięć pełnych setów kończąc wygraną 3:2, a młodsze ( kl.IV-V) powalczyły z drugim zespołem gospodarzy w kilku setach na podobnym poziomie.
Był to wyjątkowo korzystny siatkarsko wyjazd. Dziewczęta miały okazję po raz pierwszy zagrać na wyjeździe po prawie 4 miesiącach systematycznych treningów. W grupie z kl. VII jest pięć zawodniczek, które swoją przygodę rozpoczęły 4 lata wcześniej, a teraz zasilają drużynę kadetek Niwy. Pozostałe 14 dziewcząt to świeżo upieczone siatkarki Niwy.
W turnieju towarzyskim zagrały:
Od lewej pomarańczowe koszulki: Ania Mazur, Iza Kmiotek, Julia Jaskot, Łucja Chodorowska, Weronika Piechota, Oliwia Zielińska, Kornelia Róg, Kinga Mycek, Weronika Mierzejowska, Gabriela Wąsik, Brygida Plis, Ola Urban.
Od lewej żółte koszulki: Marysia Cynar, Magda Szlachetka, Martyna Ślączka, Zosia Kuca, Ania Mikoda, Marysia Łyżeń, Margot Łakomy.

2017-12-11

Drużyna Niwy Niwiska gospodarzem turnieju 9.XII.2017
Niwa rozegrała tylko jeden mecz w sobotę 9 grudnia. W pierwszym meczu miała spotkać się z Karpatami MOSiR Krosno, ale zespół nie stawił się na turniej i drużyny Niwy Niwiska i Siarki Tarnobrzeg zdobyły punkty po valkowerze Karpat Krosno. Drugi mecz zawodniczki Niwy zagrały z MUKS Sparta Rzeszów. To był bardzo wyrównany mecz. Do końca każdego seta emocje były ogromne, ale zwycięstwo zdobyły zawodniczki z Rzeszowa. Wynik spotkania 0:2 (22:25, 20:25) dla Sparty. W meczu zagrały: Izabela Jeł, Wiktoria Haracz, Emilia Ofiara, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk, Katarzyna Wilk.

2017-12-11

Międzyszkolny turniej mini siatkówki w SP w Siedlance
W środę 15.XI. w godzinach popołudniowych na hali sportowej w SP w Siedlance odbył się I Towarzyski Turniej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział 20 uczennic ze szkół podstawowych z Siedlanki, Trześni, Niwisk i jedna uczennica z ZS nr 2 w Kolbuszowej. Dziewczęta rywalizowały w 8 zespołach systemem „każdy z każdym”. Mecze były rozgrywane na czas i na punkty. Rozegrano 28 meczów

2017-11-16

Niwa gospodarzem turnieju 4.XI.
4.XI. to dzień, w którym zespół Niwy gościł dwa zespoły KS Wisłoka Dębica oraz Vega MOSiR Stalowa Wola.
W pierwszym meczu Niwa zagrała z kadetkami KS Wisłoka Dębica zwyciężając w dwóch setach 2:0 25:18, 25:14. Zespół Niwy zagrał przy wsparciu miejscowych kibiców, którzy wspierali zawodniczki z balkonu na hali. Dziewczyny były szczególnie zmotywowane i już przed meczem mówiły o zwycięstwie nad zespołem Wisłoki. To było ciekawe spotkanie, a obserwatorzy mogli zauważyć dobry poziom umiejętności technicznych i umiejętną grę dziewcząt z Niwy. Przeciwnik miał zdecydowaną przewagę w warunkach fizycznych, ale determinacja i umiejętne wykorzystanie sytuacji w ataku pokazały, że Niwa gra bez kompleksów i potrafi postawić opór.
W drugim meczu Niwa zagrała z kadetkami Vega MOSiR Stalowa Wola, ale tym razem nie udało się pokonać gości. Niwiszczanki przegrały 0:2 16:25, 13:25. Ogranie przeciwniczek na wielu turniejach w Polsce i zdecydowana gra na siatce nie pozwoliły naszym dziewczynom na zbliżenie się do trzeciego seta. Przy naszych warunkach fizycznych trudno było postawić skuteczny blok drużynie Vegi.
Dziękujemy wszystkim kibicom i zainteresowanym którzy wspierali nasze mecze podczas sobotniego turnieju!!!

2017-11-15

Niwa na turnieju w Mielcu
28.X. siatkarki Niwy zagrały kolejkę ligową w Mielcu na hali Gimnazjum nr 2. W pierwszym meczu dziewczęta przegrały z drużyną KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 2:0 25:12, 25:9. W drugim meczu Niwa zagrała z zespołem UKS SMS Szóstka Mielec i również została pokonana 2:0 25:7, 25:20. W drugim secie Niwa odbudowała się mentalnie i kilkakrotnie wychodziła na prowadzenie. Dopiero pod koniec seta mielczanki wyszły na prowadzenie i zakończyły mecz zwycięstwem. To był mecz po którym schodzi się z boiska pokonanym, ale z podniesioną głową. Dziewczęta grały przy grupie mieleckich kibiców, którzy wspierali swoje zawodniczki głośnymi okrzykami zagrzewającymi do walki z użyciem instrumentów, które wprowadzały atmosferę jak na seniorskich rozgrywkach. Niwa w tym meczu pokazała się z dobrej strony.
Wiemy, że ciężko wygrać ze szkołą mistrzostwa sportowego, gdzie w zespole gra wyselekcjonowana młodzież, trenująca pięć dni w tygodniu, ale nie zawsze zwycięstwa są najważniejsze. Młodzież wszędzie jest wspaniała, utalentowana, ale mniejsze ośrodki nie mogą patrzeć tylko na wynik i tylko nim się kierować, bo po prostu nie byłoby nic w małych wioskach, a dzieci nie doświadczyłyby rywalizacji na poziomie województwa. Siatkówka młodzieżowa na podkarpaciu zawsze stała na wysokim poziomie. Magią jest to, jak wiele korzyści daje dziewczętom systematyczna praca w zespole na rzecz grupy, jak kształtują się ich charaktery w młodzieńczym wieku i jak można czuć się wartościowym zawodnikiem bez względu na miejsce zamieszkania i środowisko z którego się pochodzi.

2017-10-25

UKS NIWA
14.X.2017r. siatkarki Niwy rozegrały kolejny turniej tym razem w Dębicy. W pierwszym meczu za przeciwniczki miały mocne kadetki Vega MOSiR Stalowa Wola którym uległy 2:0 ( 14:25, 14:25). W drugim secie mecz był bardzo wyrównany do stanu 11:11, ale kilka błędów spowodowało, że zespół nie był w stanie odrobić strat. Niwa walczyła do końca, a wynik choć tak jednoznaczny nie odzwierciedla faktycznego przebiegu spotkania. W następnym meczu zawodniczki Niwy miały za przeciwniczki zespół gospodarzy KS Wisłoka Dębica. Mecz wygrały niwiszczanki 2:0 (25:23, 25:13). Pierwszy set był momentami nerwowy, ponieważ Niwa po zdobyciu kilku punktów przewagi, bardzo szybko traciła seriami punkty. Przy wyniku 23:17 nagle Dębiczanki wyrównały 23:23, ale Niwa szczęśliwie zakończyła seta. Drugi set był już pod kontrolą Niwy od początku do końca.
Dziewczęta są najmłodszymi kadetkami w grupie z nową rozgrywającą, która z meczu na mecz coraz lepiej rozumie się z zespołem. To wyjątkowo odpowiedzialna pozycja na boisku, wymagająca precyzji i ogrania. Dziewczęta wspierają się wzajemnie i dlatego są zgranym zespołem. Zawodniczki podstawowej szóstki: kpt. Emilia Ofiara, Izabela Jeł, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk, Wiktoria Haracz, Katarzyna Wilk. Na boisku zadebiutowała młodziutka Oliwia Zielińska(2004), która bardzo dobrze zaprezentowała się na pozycji libero.

2017-10-10

NIWA rozpoczęła sezon
Siatkarki UKS Niwy Niwiska rozpoczęły rozgrywki PWZPS w sezonie 2017/2018. Dziewczęta reprezentują Gminę Niwiska w kategorii kadetek tj. zawodniczek z rocznika 2002 i młodsze. Poprzedni sezon był bardzo udany dla młodziczek Niwy.
7. X. 2017 w sobotę drużyna Niwy rozegrała pierwszy turniej w Stalowej Woli. W pierwszym spotkaniu uległa kadetkom KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 2:0. W drugim meczu Niwa przegrała z zespołem UKS SMS Szóstką Mielec 2:0. Oba spotkania zawodniczki Niwy zagrały poniżej swoich możliwości. Brak pewności siebie, dużo błędów w przyjęciu, nieudane bądź zbyt łatwe zagrywki w kierunku przeciwnika to przyczyny przegranej. Dziewczęta same krytycznie potrafiły odnieść się do swojej słabej gry. Wyższa siatka i starsze rocznikowo przeciwniczki sparaliżowały Niwę w meczach otwarcia sezonu. Konkurencja w województwie jest ogromna i poziom zespołów bardzo wysoki. Czeka nas rywalizacja ze starszymi o rok zawodniczkami kadetek z mocnych ośrodków siatkarskich tzw. SOS-ów.

2017-09-20

Zawodniczki UKS Niwa na obozie we Frysztaku
W lipcu 18 zawodniczek UKS Niwa Niwiska wyjechało na kilka dni do Frysztaka na obóz sportowy. Po zakończeniu sezonu rozgrywkowego PWZPS 2016/2017 w kat. młodziczek, nadszedł czas na nowe decyzje co do startów w kolejnym sezonie. Tylko jedna zawodniczka zdecydowała się zakończyć treningi, natomiast pozostałe zawodniczki zdecydowały się kontynuować grę od nowego roku szkolnego. Od jesieni nasza drużyna będzie rywalizowała w kategorii kadetek dla rocznika 2002 i młodsi. Do zespołu dołączyło kilka młodszych dziewcząt z SP Siedlanka, SP Trześń, ZS nr2 w Kolbuszowej. Na obozie dziewczęta trenowały i rozgrywały mecze 3xdziennie podnosząc swoje umiejętności techniczno-taktyczne na wyższy poziom. Wieczorami dziewczęta rozgrywały towarzyskie spotkania z grupą młodzieży trenującej karate. Zaangażowanie podczas zajęć było bardzo duże. Na kapitana zespołu została powołana jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek Emilia Ofiara. Będzie ona sprawowała swoją funkcję w sezonie rozgrywkowym 2017/2018.
Uczestniczki obozu:
Od lewej: Kinga Mycek, Natalia Tylutka, Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk, Iza Jeł, Emilia Ofiara, Wiktoria Haracz, Weronika Mierzejowska, Morgan Ofiara, Oliwia Zielińska, Anna Mazur, Klaudia Czereba, Kornelia Róg, Julia Jaskot, Martyna Ślączka, Łucja Chodorowska, Weronika Piechota, Gabriela Wasik
Trener zespołu: Agnieszka Wilk-Sybicka
Opiekun, wychowawca: Agnieszka Skiba

2017-09-20

Zawodniczki UKS Niwa Niwiska wyróżnione w szkołach i na gali w Niwiskach
22.06.2017r. podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Niwiskach wieńczącej rok szkolny 2016/2017 przyznano stypendia sportowe dla uczniów, którzy byli mistrzami w danej dyscyplinie w swoich kategoriach wiekowych - co najmniej na poziomie powiatu. Wśród wyróżnionej grupy młodzieży znalazły się zawodniczki UKS Niwa Niwiska wraz z trenerką.
Uroczystego wręczenia stypendiów i pamiątkowych statuetek dokonali wójt gminy Elżbieta Wróbel wraz z przewodniczącym rady gminy Robertem Rogiem oraz zastępcą wójta Jolantą Marut.
Na zdjęciu drużyna UKS Niwa, od lewej: trener: Agnieszka Wilk-Sybicka, Kinga Mycek, Emilia Ofiara, Izabela Jeł, Weronika Piechota, Weronika Mierzejowska, Natalia Tylutka, Faustyna Wojdyło, Wiktoria Haracz, Wiktoria Opalińska, Katarzyna Wilk, Wioleta Gancarczyk, Patrycja Kulig.
23.06.2017r. podczas zakończenia roku szkolnego, Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Niwiskach Halina Rębisz podziękowała uczennicom za dokonania w rozgrywkach szkolnych na szczeblu powiatu i województwa w r.szk. 2016/2017.

2017-09-20

Zawodniczki Niwy na meczach w Polańczyku i Lesku
Dziewczęta z drużyny UKS Niwa Niwiska wyjechały 5.06.wraz z opiekunkami na trzy dni w Bieszczady. Ten wyjazd miał charakter sportowo - rekreacyjny. Dziewczęta po ciężkim i długim sezonie mogły odpocząć korzystając z kąpieli na basenie w Lesku, spacerując po Polańczyku oraz płynąć statkiem po jeziorze. Były też sportowe akcenty wyjazdu. Pierwszego dnia nasze zawodniczki zostały zaproszone przez zaprzyjaźnioną drużynę z Leska na mecz towarzyski. Drugiego dnia spontanicznie gościłyśmy w Gimnazjum w Polańczyku i tutaj również zagrałyśmy towarzyskie spotkanie nawiązując nowe kontakty. Zawodniczki Niwy zakończyły w maju bardzo udany sezon rozgrywkowy PWZPS w kategorii młodziczek. Czas spędzony na sali podczas treningów oraz chwile w sytuacjach meczowych w wielu miastach podkarpacia podczas długiego sezonu scalają zespół i zachęcają do dalszej, ciężkiej, systematycznej pracy.

2017-09-20

Turnieje młodych siatkarek z gminy Niwiska i gminy Kolbuszowa
W kwietniu i w maju 2017 na hali sportowej Gimnazjum w Niwiskach, odbyły się dwa turnieje w mini piłce siatkowej. Przyjechały dziewczęta z SP z Siedlanki, z SP w Trześni oraz ZS nr 2 z Kolbuszowej, nie zabrakło również zawodniczek z SP i GP w Niwiskach. Podczas tych dwóch cykli dziewczęta rywalizowały w zespołach trzyosobowych. Turnieje odbywały się w godzinach popołudniowych i cieszyły się dużym zainteresowaniem. W każdym z nich wzięło udział 30 dziewcząt. Mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym”. Zwycięzcami obydwu edycji była jedna z drużyn SP Niwiska.

2017-05-08

Siatkarki Niwy Niwiska w Krośnie
Młodziczki UKS Niwa Niwiska zagrały w sobotę 6.05. turniej w Krośnie. Pierwszy mecz rozegrały z drużyną gospodarzy Karpaty MOSiR Krosno. Niwiszczanki wygrały 2:0 25:3, 25:21. W secie pierwszym przeciwniczki Niwy nie mogły poradzić sobie z zagrywką Emilii Ofiary i kończącym atakiem, środkowej Wiktorii Haracz. Z każdym zdobytym punktem Niwa umacniała się i do końca seta utrzymała wysokie prowadzenie. W secie drugim mecz był wyrównany i bardzo zacięty, ale końcówka należała do Niwy. Cały zespół zagrał świetne spotkanie, po którym dziewczyny zeszły wyjątkowo zmęczone. Drugi mecz siatkarki Niwy przegrały z UKS SMS Szóstką Mielec 2:0 11:25, 20:25. W pierwszym secie górowały mielczanki, ale już w drugim niwiszczanki stawiały opór i do końca starały się odrobić straty.

Skład zespołu, komplet 12 zawodniczek: Patrycja Kulig kpt., Izabela Jeł, Emilia Ofiara, Wiktoria Haracz, Wiktoria Opalińska, Katarzyna Wilk, Weronika Mierzejowska, Wioleta Gancarczyk, Weronika Piechota, Natalia Tylutka, Faustyna Wojdyło, Kinga Mycek.


2017-05-08

Mecze w Jaśle
Nasze zawodniczki rozegrały turniej w Jaśle. Oba mecze przegrały, ale do rywalizacji przystąpiły bez dwóch zawodniczek Patrycji Kulig i Wiolety Gancarczyk. Patrycja jest pierwszą rozgrywającą, która z powodów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w turnieju. Jej rolę przejęła Wiktoria Opalińska, która z przyjmującej stała się rozgrywającą. W meczach tych zadebiutowała młodziutka, Weronika Mierzejowska, która z kolei zastąpiła w przyjęciu Wiktorię Opalińską. Były to trudne mecze, bo w okrojonym składzie. Świetnie spisały się Wiktoria Haracz, Emilia Ofiara, Iza Jeł, Wiktoria Opalińska, Katarzyna Wilk i debiutująca Weronika Mierzejowska. Choć oba spotkania dziewczęta przegrały to ich postawa, oddanie i chęć pokazania się z jak najlepszej strony pomimo braków kadrowych pokazały, że ten zespół jest zgrany, bardzo ambitny i nie poddaje się nawet w trudnych sytuacjach. Dziękuję Wam dziewczyny!!!
Wyniki:
UKS MOSiR Jasło -UKS Niwa Niwiska 2:0 (25:16, 25:18)
PBS Bank Sanoczanka Sanok -UKS Niwa Niwiska 2:0 (25:15, 25:16)

Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin