Dzisiaj jest:
urzadgminy@gmina.niwiska.pl, tel/fax. 172279704, 172279020  
Gmina Niwiska Wita
Menu
Samorząd
Gospodarka


Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Na niżej podane konto bankowe można wpłacać wszelkie należności gminy np. opłatę skarbową, podatki.

11 9180 1034 2003 2001 3909 0003

Licznik odwiedzin
(od 14.04.2008r.):

Pytanie do Wójta
Chcesz zadać pytanie Wójtowi? - wypełnij poniższy formularz.

Wójt na zadawane pytania odpowiada raz w tygodniu w formie elektronicznej na adres e-mail podany przez Ciebie. Ponadto odpowiedzi dotyczące szerszych problemów zostaną opublikowane na stronie, pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw osoby pytającej.
Pytania posiadające fikcyjny adres zwrotny - będą odrzucane.


* - oznacza pola wymagane.
>> 2013-11-08 Jaką kwotę otrzymuje klub B-klasowy z budżetu gminy na sezon i na jakie cele są bądź mają być przekazywane te pieniądze ?

Na podstawie art. 28 ustawy z dnia 25 czerwca 2010r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857 ze zm.), uchwały Nr III/11/10 Rady Gminy Niwiska z dnia 29 grudnia 2010 r. w sprawie warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w Gminie Niwiska (opubl. Dz. Urz. Woj. Podkar. z 2011.10.272) zmienionej uchwałą Nr IV/34/11 Rady Gminy Niwiska z dnia 28 stycznia 2011r. zmieniającą uchwałę w sprawie warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w Gminie Niwiska (opubl. Dz. Urz. Woj. Podkar. z 2011.10.273), Kluby sportowe działające na terenie gminy Niwiska były zobligowane aby do 15.09.2012 r. przedłożyć wniosek o przyznanie dotacji celowej z budżetu Gminy Niwiska na rok 2013, i ten obowiązek dopełniły – wpłynęło 7 wniosków. ... więcej


>> Jeżeli będzie zrobiony chodnik od p. Prymona w stronę Trześni, czy będzie on połączony do przystanku w tej miejscowości?

Jeżeli chodzi o projekt chodnika przy drodze powiatowej pytanie należy skierować do Zarządu Dróg Powiatowych lub Starosty Kolbuszowskiego ewentualnie do Członka Zarządu Powiatu P. Józefa Prymona. Na dzień dzisiejszy nie jest mi znany zakres objęty projektowaniem, termin wykonania dokumentacji, ani Firma wykonująca dokumentację projektową. Umowę z wykonawcą zawierał Powiat lub Zarząd Dróg Powiatowych i tam należy skierować pytanie.

Pozdrawiam
Elzbieta Wróbel Wójt Gminy


>> Dlaczego w Niwiskach nie ma przedszkola?

Odpowiadając na pytanie informuję, że w miejscowości Niwiska na dzień dzisiejszy nie ma przedszkola, ośrodka wczesnoszkolnego ( punktu przedszkolnego czy zespołu) ani też żłobka. W Gminie Niwiska funkcjonuje trzy takie placówki; w Przyłęku -Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej ( 24 przedszkolaków), w Hucinie Stowarzyszenie Wieś Przyjazna Dzieciom prowadzi Niepubliczne Przedszkole Kraina Radości ( może być w placówce 25 przedszkolaków, na dzień dzisiejszy są wolne miejsca - 7), w Trześni osoba fizyczna prowadzi działalność Niepubliczny Punkt Przedszkolny A-B-C 1-2-3 i z tego co jest mi wiadome to też dysponuje wolnymi miejscami. Jest problem z uczniem, przedszkolakiem - mała liczba urodzeń powoduje, że nie będą powstawać nowe placówki, należy się zastanawiać czy funkcjonujące będą mieć dzieci.

Pozdrawiam
Elzbieta Wróbel Wójt Gminy


>> w jaki sposob bedzie przechodzil chodnik od pana prymona w kierunku kolbuszowej i po ktorej stronie iczy rowy beda zasypane bedzie szedl beton czy rowa otkryta jak jest w tej chwili i kiedy rozpocznie sie inwestycja?

Z informacji uzyskanych w Zarządzie Dróg Powiatowych (droga powiatowa) na dzień dzisiejszy brak jest dokumentacji projektowej odcinek chodnika od przystanku w Niwiskich c.d. w kierunku Kolbuszowej do końca zabudowy w Niwiskich. Wójt Gminy Niwiska w 2008r. wnioskował do Starosty Kolbuszowskiego o opracowanie dokumentacji, na dzień dzisiejszy Powiat tego zakresu nie realizował, być może w następnych latach.

Pozdrawiam
Wójt Gminy


>> Czy istnieje mozliwosc w tej kadencj aby w naszej gminie wybudowano basen gminy bo mozliwosci sa duze dotacie unijne trzeba wykoszystac bo moga sie skonczyc z tego co widac oraz boisko sportowe z prawdziwego zdazenia dlanas wszystkich

Informuję, iż Gminy Niwiska nie stać na budowę basenu ( koszt to ok. 2 mln zł.), do tego aby basen się bilansował w utrzymaniu musi obsługiwać teren ok. 60 tys. mieszkańców, a więc np. teren powiatu kolbuszowskiego. Najbliżej położone baseny w sąsiednich Gminach znajdują się w Cmolasie i Kolbuszowej. Jeżeli chodzi o boiska sportowe to na terenie miejscowości: Trześń, Niwiska, Hucina, Przyłęk i Siedlanka oraz w budowie Zapole i Kosowy są do wykorzystania. Rząd Polski przyjął program na budowę biosk i sal gimnastycznych na wsiach w latach 2011 do 2013, a więc mam nadzieję, że w przyszłości i Gmina Niwiska skorzysta z programu i poprawi infrastrukturę sportową.

Pozdrawiam
Wójt Gminy


>> Witam.Może ta sprawa nie dotyczyć gminy..ale zapytam..Czy pani coś wie o nadajniku sieci plus w miejscowości Przyłęk?,miał byc już dawno budowany, lecz sa jakieś problemy,ktoś blokuje tą budowe...Coś wiadomo na ten temat?

Witam. W miejscowości Przyłęk do chwili obecnej nie było w planach inwestycji polegającej na budowie nadajnika sieci Plus.

Pozdrawiam
Wójt Gminy


>> Dlaczego z nowej kanalizacji śmierdzi przecież zapłaciliśmy wymagana sumę za przyłącz wiec wymagamy prawidłowej eksploatacji. mieszkaniec gminy

Witam. Nie poinformowano gdzie unosi się przykry zapach. Jeżeli na studzienkach kanalizacyjnych to przykry zapach ścieków będzie się wzmagał szczególnie wtedy gdy pracują pompy na przepompowniach. W przypadku gdy zapach dociera do wnętrza domu należy sprawdzić czy urządzenia odpływowe mają zamontowane syfony. Panaceum na przykry zapach w domu przenikający od sieci kanalizacyjnej jest montaż syfonu zewnętrznego zamontowanego przed studzienką ( pierwsza od instalacji wewnętrznej). Przyłącz kanalizacji jest kosztem przyłączającego się, w cenie przyłączy nie kalkulowano ceny syfonu , gdyż jest to indywidualna decyzja właściciela budynku. ( Koszt takiego syfonu to kwota ok. 80- 100 zł. plus montaż)

Pozdrawiam
Wójt Gminy


>> Witam na stronie gminy Niwiska pisze ze jest dostęp do Internetu dla wszystkich mieszkańców gminy Niwiska, otóż nie ma trzeba płacić duże pieniądze na bezprzewodowe modemy, a z telekomunikacji w której jest najtaniej nie można mieć Internetu, kiedy się to zmieni? Mieszkanka Podkościela ?

Witam, w odpowiedzi na pytanie informuje, że Gmina Niwiska przystąpiła do projektu realizowanego na obszarze pięciu województw Polski Wschodniej „Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej”. Projekt przewiduje, że 90 % gospodarstw będzie miało możliwość dostępu do internetu szerokopasmowego do końca 2013 roku. Ministrerstwo Rozwoju Regionalnego 31.03.2010r. przyjęło studium wykonalności projektu, które zostało przekazane województwom w celu podjęcia dalszych działań projektowych związanych m.in. z procedurami przetargowymi.

Pozdrawiam
Wójt Gminy


>> Witam. Czy w Niwiskach możliwe było by wybudowanie np. kortu tenisowego albo postarać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej aby móc wybudować " Orlik " w naszej miejscowości?

W odpowiedzi na pytanie informuję, że na dzień dzisiejszy nie są prowadzone prace w kierunku lokalizacji, opracowania dokumentacji na budowę kortu tenisowego. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w przyszłości temat podjąć, znaleźć lokalizację. Wg mnie kort tenisowy to dobra sprawa, potrzebna w celu rozwoju kondycji mieszkańców, poprawiania sprawności fizycznej.

Pozdrawiam
Wójt Gminy


Katalog usług

kliknij
Galeria

Galeria zdjęć >>
Sołectwa
Rozrywka
Inne
Realizowane Projekty

kliknij

Gmina Niwiska  |  urzadgminy@gmina.niwiska.pl  |  tel.  0-17   2279002   |   Admin